Polcall » Blog » Blending w contact center – co to jest, jakie przynosi korzyści?

Blending w contact center – co to jest, jakie przynosi korzyści?

Profesjonalne contact center korzystają z różnorodnych rozwiązań, które pozwalają na zwiększenie efektywności działań z zakresu telemarketingu oraz obsługi klienta. Jednym z takich rozwiązań jest blending. Dowiedz się, czym jest i jakie korzyści przynosi blending oraz przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z usług nowoczesnego contact center.

Połączenia przychodzące oraz wychodzące – czym się różnią?

Standardowo contact center może obsłużyć dwa rodzaje połączeń – przychodzące oraz wychodzące. Warto podkreślić, że połączenia te znacznie różnią się od siebie zarówno w kontekście celu komunikacji, jak i kompetencji, które powinien posiadać konsultant/telefoniczny doradca.

Połączenia przychodzące

Połączenie przychodzące, czyli tak zwane inbound, nastawione jest przede wszystkim na profesjonalną obsługę klienta oraz rozwiązywanie jego bieżących spraw czy też problemów. Konsultanci obsługujący połączenia przychodzące powinni cechować się przede wszystkim empatią oraz umiejętnością aktywnego słuchania, a także mieć sporą wiedzę na temat usług i produktów oferowanych przez firmę.

Połączenia wychodzące

Połączenia wychodzące – outbound – to natomiast połączenia wykonywane przez konsultantów oraz sprzedawców do klientów. Celem takiej infolinii jest prowadzenie działań telemarketingowych, generowanie leadów, a także sprzedaż krzyżowa i up-sprzedaż.

Co jednak w sytuacji, kiedy specyfika Twojej działalności wymaga sprawnej obsługi zarówno połączeń przychodzących, jak i wychodzących? Rozwiązaniem jest tak zwany blending.

Chcesz skorzystać z usług profesjonalnego call center?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon!

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze! Zapoznaj się z naszą ofertą i daj się przekonać, że rozwiążemy każdy Twój problem.

Skontaktuj się z nami!

Blending – czym jest oraz jak zwiększa efektywność pracy contact center?

Blending w contact center to nic innego jak jednoczesna realizacja połączeń przychodzących oraz wychodzących, bez konieczności przełączania się pomiędzy trybami inbound oraz outbound. Korzystanie z takie systemu pozwala na bardziej efektywne obsługiwanie połączeń – konsultanci mogą jednocześnie dzwonić do klientów oraz odbierać połączenia z automatycznie stworzonej kolejki połączeń oczekujących.

Przeczytaj również:  Na czym polega obsługa leadów sprzedażowych?

Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnego contact center?

Korzystanie z usług profesjonalnego contact center może przynieść firmie wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną obsługę połączeń inbound oraz outbound?

Profesjonalizm i doświadczenie – pracownicy contact center są doskonale przeszkoleni w obsłudze klienta, sprzedaży, i zarządzaniu skargami. To może przekładać się na wyższą jakość obsługi, co jest szczególnie ważne w trudnych interakcjach z klientami.

Oszczędność czasu i zasobów – outsourcingowanie obsługi klienta pozwala firmie skoncentrować się na swoich głównych działaniach biznesowych, jednocześnie obniżając koszty związane z zatrudnieniem, szkoleniem i utrzymaniem personelu wewnętrznego.

Dostępność 24/7 – profesjonalne contact center oferują wsparcie przez całą dobę, co jest istotne dla firm, które chcą zapewnić swoim klientom ciągłą dostępność.

Zaawansowane technologie – nowoczesne contact center wyposażone są w zaawansowane systemy teleinformatyczne, które mogą pomóc w analizie danych, zarządzaniu relacjami z klientami (CRM) i automatyzacji procesów, oferując tym samym lepsze doświadczenia dla klientów.

Optymalizacja sprzedaży – specjalistyczne contact center oferują usługi telemarketingu i sprzedaży, które mogą zwiększyć przychody firmy, jednocześnie utrzymując profesjonalny wizerunek marki.
Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z kompleksowej obsługi klienta przez profesjonalne contact center, czytając nasz artykuł Kompleksowa obsługa klienta w contact center – na czym polega i z jakich elementów powinna się składać?

Masz pytania lub jesteś zainteresowany współpracą?

Nasi specjaliście chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i dobiorę najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.