Usługi back office outsourcing

Naszym klientom oferujemy wsparcie w działaniach administracyjnych związanych z obrotem dokumentami i organizacją pracy w przedsiębiorstwie. Outsourcing back office można z powodzeniem wdrożyć w niewielkich przedsiębiorstwach i dużych korporacjach. Korzyści to odciążenie personelu, optymalizacja kosztów i zasobów, a także zwiększenie jakości obsługi klienta, co naturalnie przekłada się na wzrost sprzedaży i przychodów.

Dysponujemy nowoczesną infrastrukturą pozwalającą automatyzować wiele procesów, a nasz zespół zostaje bardzo dokładnie przeszkolony z Twojej oferty, przyjętych zasad komunikacji i innych procedur wypracowanych w ramach organizacji. Wszystkie nasze usługi dostosowujemy precyzyjnie do Twoich potrzeb – skali działania, specyfiki organizacji i branży, w której funkcjonuje.

Back office - co to jest ?

Przez back office rozumiemy procesy związane z obsługą klienta, które dzieją się niejako w tle. Kontakt klienta z firmą odbywa się w ramach front office – tam prowadzona jest sprzedaż, przyjmowane są reklamacje, podpisywane nowe umowy lub inne procesy związane z bezpośrednią obsługą klienta (np. doradztwo). Back office z kolei to formalna obsługa tego kontaktu – przepływ dokumentów, ich archiwizacja, porządkowanie, czy aktualizowanie informacji.

W ramach outsourcingu back office możemy prowadzić w Twoim imieniu większość procesów związanych z administracyjną obsługą organizacji.

Najważniejsze aspekty usługi, to:

  • prowadzenie dokumentacji przedsiębiorstwa: tworzenie i aktualizacja umów, archiwizacja dokumentów (skanowanie, zapisywanie w formie cyfrowej lub fizyczne przechowywanie),
  • obsługa komunikacji (mailowej, telefonicznej, pochodzącej z komunikatorów)
  • obsługa dokumentów rozliczeniowych,
  • wprowadzanie danych klientów do systemu i ich aktualizacja,
  • zarządzanie informacją, prowadzenie baz danych (dostosowane do specyfiki organizacji i danych, które przetwarza w ramach codziennego funkcjonowania).

Back office i działania uzupełniające w ramach obsługi 360 (back office i call center)

W ramach strategii omnichannel, działania back office można zintegrować z pozostałymi usługami świadczonymi przez contact center. Pozwala to zautomatyzować wiele procesów w organizacji, oszczędzając czas i koszty.

Nadzór nad umowami (aktualizacja, archiwizacja) warto połączyć z obsługą call center. Pracownicy będą zbierać dane klientów w trakcie rozmowy i od razu zlecać aktualizację dokumentów – proces ten w wielu aspektach możemy zautomatyzować, a dzięki temu prowadzić działania nie tylko szybciej, ale też taniej, z zachowaniem wysokiej jakości.

Obsługa telefoniczna może dotyczyć tradycyjnego biura obsług klienta, obsługi reklamacji i rezerwacji, działań z zakresu help desk i innych, w zależności od konkretnych potrzeb.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie back office profesjonalnemu contact center?

Zespół contact center skutecznie odciąży pracowników Twojej organizacji, którzy nie będą musieli obsługiwać żmudnych, czasochłonnych procesów administracyjnych. Już w niewielkiej firmie, zwykle konieczny jest kilkuosobowy dział zajmujący się tymi kwestiami.

Usługa outsourcingu back office pozwala zlecić wszystkie kluczowe czynności administracyjne zewnętrznemu podmiotowi. Organizacja oszczędza środki związane z zatrudnieniem pracowników, ich przeszkoleniem, rekrutacją, a zyskuje czas i zasoby, które może poświęcić na rzeczywisty rozwój – dokumentację mogą prowadzić za Ciebie profesjonaliści.

Może Cię zainteresować:

Porozmawiajmy
o współpracy

Customer success manager

+ 660 426 686
zapytania@polcall.pl

Kompleksowe podejście
Wspieramy nowoczesną sprzedaż o obsługę klienta/pracownika na wielu poziomach
Obsługa wielu branż
Jesteśmy elastyczni – zakres działań i narzędzia, z których korzystamy, zawsze dobieramy indywidualnie.
Nowoczesne rozwiązania
Nowoczesne narzędzia teleinformatyczne, w tym rozwiązania automatyzujące wybrane procesy.
Transparentne działania
Efekty naszej pracy są mierzalne – opracowujemy dokładne raporty i aktywnie optymalizujemy naszą pracę