Weryfikacja baz danych

Odpowiednio przygotowana baza danych bezpośrednio przekłada się na wzrost konwersji i sukces całej kampanii. Działania kieruje się wtedy wyłącznie do grupy potencjalnych klientów realnie zainteresowanych ofertą – tym samym oszczędzamy czas i koszty. 

W Polcall zajmujemy się profesjonalnym tworzeniem bazy danych klientów docelowych, weryfikujemy bazy danych i wzbogacamy je o leady, które uda nam się pozyskać w trakcie procesów wspierających sprzedaż. Zapoznaj się z naszą ofertą zarządzania bazami danych dla firm.

Weryfikacja istniejących baz danych

Największą siłą kampanii marketingowej jest jej odpowiednie zaplanowanie, dlatego w Polcall ze starannością podchodzimy do procesu analizy jakości kontaktów w bazach danych. Weryfikacja umożliwia wyeliminowanie powtarzających się danych oraz kontaktów, które nie spełniają pożądanych kryteriów. Zajmujemy się sprawdzaniem poprawności numerów, określeniem ich przynależności do sieci komórkowej oraz zbadaniem powiązanych informacji dotyczących np. miejsca zamieszkania. Dzięki dużej automatyzacji i zastosowaniu nowoczesnych systemów informatycznych cały proces przebiega sprawnie. Każda baza danych może zostać zweryfikowana pod kątem Twoich potrzeb lub celów konkretnej kampanii sprzedażowej.

Tworzenie baz danych na potrzeby kampanii sprzedażowej

Współpracujemy również z klientami, którzy nie dysponują własnymi bazami danych i pomagamy w pozyskaniu leadów w zgodzie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi danych osobowych oraz RODO. Przy użyciu różnych kanałów komunikacji kompletujemy kontakty, które następnie wykorzystujemy z myślą o przeprowadzeniu dopasowanych działań sprzedażowych i wzroście konwersji. Do stworzenia bazy danych wykorzystujemy tylko z dane kontaktowe osób rzeczywiście zainteresowanych ofertą firmy, dzięki czemu nasi klienci przy kampaniach telemarketingowych unikają tzw. przepalania budżetu i mogą w krótkim czasie zauważyć efekty zoptymalizowanej sprzedaży.

Wzbogacanie baz danych

Nasi specjaliści dysponują obszerną wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają im urozmaicić bazę danych na podstawie wybranych informacji. Współpraca z Polcall na różnych płaszczyznach usług telemarketingowych (np. infolinii, BOK, czy callback) pozwala pozyskać przydatne dane, które można wykorzystać na dalszych etapach prowadzenia kampanii sprzedażowej. Dzięki takiemu zabiegowi bazy danych zostają wzbogacone o nowe, przydatne informacje na temat potencjalnych konsumentów, które zastosować np. w trakcie telesprzedaży. Wzbogacanie baz danych pozwala zdywersyfikować grupę odbiorców i mniejszym kosztem dotrzeć do klienta.

Korzyści outsourcingu zarządzania bazami danych w contact center

Wielostopniowa weryfikacja baz danych przy użyciu nowoczesnych narzędzi oraz systemów zapewnia większą oszczędność i niweluje ryzyko niepowodzenia kampanii sprzedażowych. Dokładna analiza wyników, selekcja kontaktów i wzbogacenie bazy o nowe dane pozwala zwiększyć efektywność działań w stosunkowo krótkim czasie. Cały proces prowadzimy zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa i przepisami prawa w zakresie danych osobowych.

W Polcall stawiamy na zaufanie, dlatego nasi klienci mogą stale kontrolować proces realizacji poszczególnych etapów weryfikacji baz danych. Na podstawie podjętych działań tworzymy raporty, które pozwolą Ci na bieżąco monitorować efekty pozyskiwania nowych informacji i wykorzystania ich w naszych działaniach telemarketingowych.

Może Cię zainteresować:

Porozmawiajmy
o współpracy

Customer success manager

+ 660 426 686
zapytania@polcall.pl

Kompleksowe podejście
Wspieramy nowoczesną sprzedaż o obsługę klienta/pracownika na wielu poziomach
Obsługa wielu branż
Jesteśmy elastyczni – zakres działań i narzędzia, z których korzystamy, zawsze dobieramy indywidualnie.
Nowoczesne rozwiązania
Nowoczesne narzędzia teleinformatyczne, w tym rozwiązania automatyzujące wybrane procesy.
Transparentne działania
Efekty naszej pracy są mierzalne – opracowujemy dokładne raporty i aktywnie optymalizujemy naszą pracę