Usługi Call Center - skuteczny telemarketing

Polcall » Usługi Call Center - skuteczny telemarketing

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług call center/contact center?

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi call center wspierające sprzedaż, z wykorzystaniem narzędzi nowoczesnego telemarketingu. Pomagamy na każdym etapie procesu – od planowania (określenie celów, dopasowanie rozwiązań do specyfiki branży, analiza grupy docelowej), przez wybór usług, aż po ich wdrożenie i realizację.

Sfinalizowanie transakcji zwykle poprzedza szereg działań na każdym etapie lejka sprzedażowego. Ważna, choć często pomijana, jest opieka posprzedażowa, która – jeśli dobrze poprowadzona – pozwoli zbudować relację z Klientem i utrzymać go przez długi czas. Pozyskanie nowego Klienta jest niemal zawsze kilkukrotnie droższe niż kontynuacja współpracy z już obecnym. Narzędzia szeroko rozumianego telemarketingu zebrane w spójną strategię pozwalają uszczelnić lejek sprzedażowy i istotnie zwiększyć zwrot z inwestycji.

Umawianie spotkań i leadów

Odpowiednio dobrane i skoordynowane działania contact center, umożliwiają szybko i relatywnie niskim kosztem dotrzeć do Klientów rzeczywiście zainteresowanych produktem lub usługą.

Zajmujemy się generowaniem leadów i obsługą leadów przychodzących, oferujemy także:

  • Umawianie gotowych spotkań handlowych – zajmujemy się całym procesem pozyskania potencjalnego Klienta (osoby decyzyjnej), wstępnym przedstawieniem oferty i umówieniem spotkania. Rolą handlowca jest już tylko pojawienie się w określonym miejscu i czasie, by domknąć sprzedaż.
  • Umawianie leadów sprzedażowych – w tym wariancie handlowiec może porozmawiać z Klientem jeszcze przed spotkaniem i sprawdzić, jakie elementy oferty będą dla niego odpowiednie. Zbierane w ten sposób leady pozwalają także na większą elastyczność – harmonogram spotkań można dopasować do bieżących potrzeb i możliwości.

Sprzedaż przez telefon

Prowadzimy nowoczesną, profesjonalną telesprzedaż, w formie cold calling (telefony do stargetowanej bazy odbiorców), a także callback. Ten drugi model pozwala na kontakt z doradcą bezpośrednio ze strony internetowej. Rolę doradcy i skutecznego sprzedawcy Twojego produktu możesz powierzyć nam. Oprócz cold calling obsługujemy także leady marketingowe (tzw. ciepłe leady), oraz właściwe leady sprzedażowe (tzw. gorące).

Obsługa infolinii call Center

W naszej ofercie znajduje się pełna obsługa infolinii call center. Prowadzimy i nadzorujemy tradycyjną infolinię lub biuro obsługi Klienta (BOK), także w zakresie obsługi posprzedażowej. To między innymi działania back office, help desk, czy obsługa reklamacji i rezerwacji. Zakres usługi możemy dostosować indywidualnie do charakteru i skali biznesu.

Badania marketingowe 

Istotnym aspektem działalności call center Polcall są także badania marketingowe. To inwestycja, która szybko się zwraca. Pozwala zdobyć cenne informacje o jakości poszczególnych usług, oraz o jakości pracy poszczególnych pracowników (np. instalatorów, handlowców). Zdobyta wiedza umożliwia wprowadzenie zmian w organizacji, optymalizację kosztów i zasobów. Dzięki badaniom informację o ewentualnym niezadowoleniu Klientów otrzymasz na tyle wcześnie, że zdążysz zareagować, zanim odejdą do konkurencji. Warto mieć na uwadze, że jeden zadowolony klient poleci Twoje usługi dwóm innym, a niezadowolony zniechęci do usługi nawet dziesięciu osobom.

Badanie przygotowujemy w taki sposób, by było przystępne dla badanych, a po zakończeniu prac przygotowujemy szczegółowy raport z analizą zebranych wyników.

Outsourcing call center

Jako nowoczesne contact center możemy przeprowadzić w Twoim imieniu większość procesów sprzedażowych. Usługi telemarketingowe warto zlecać profesjonalnym podmiotom – można w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze oraz chronić się przed kosztownymi błędami – związanymi z projektowaniem kampanii, niedopasowaniem grupy docelowej, ale także pozornie błahymi elementami, jak niedostosowanie procesu sprzedaży do wymagań RODO.

Omnichannel – nowoczesny telemarketing

Współcześnie utrzymanie Klienta wymaga wiele wysiłku. Oczekuje on, że marka będzie dla niego dostępna w wielu kanałach, i odpowiadała najszybciej jak to możliwe. Mając na uwadze te potrzeby, projektujemy i wdrażamy wielokanałową strategię marketingowo-sprzedażową, z wykorzystaniem wszystkich adekwatnych w danej sytuacji kanałów dotarcia: sms marketing, virtual chat, e-mail (cold mailing) i inne, w zależności od konkretnych potrzeb.

Telemarketing dla firm z wielu branż

Realizowaliśmy projekty dla niemal wszystkich branż, w tym trudnych i nieoczywistych. Przez 15 lat na rynku wypracowaliśmy autorskie metody zachęcania klientów do zakupu. Nasze usługi możemy świadczyć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Sektory, które obsługiwaliśmy do tej pory, to między innymi energetyka (sprzedaż energii i gazu), opieka medyczna, usługi telekomunikacyjne, motoryzacja, finanse i ubezpieczenia oraz edukacja. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dopasowując strategię do specyfiki branży, w której działa.

Pozostałe usługi contact center 

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki – zajmujemy się także archiwizacją i obsługą umów, nagrywaniem rozmów, weryfikacją baz danych i szeroko rozumianym outsourcingiem procesów biznesowych (BPO – business process outsourcing).

Usługi telemarketingu dopasowane do potrzeb Twojej firmy

W naszej ofercie znajdziesz usługi telemarketingu skrojone na miarę. Zawsze wybieramy tylko te narzędzia, które rzeczywiście mają szansę sprawdzić się w danej organizacji. Analizujemy otoczenie rynkowe, konkurencję, potrzeby i przyzwyczajenia klientów, charakter oferty, wielkość i specyfikę firmy, i dopiero na tej podstawie planujemy kampanie telemarketingowe. Inna strategia sprawdzi się w niewielkiej firmie o lokalnym charakterze, a inna w międzynarodowej organizacji.

Jaka usługę call center wybrać dla swojej firmy?

Nie bez znaczenia jest także fakt, czy przedsiębiorstwo działa w sektorze B2B, czy B2C, do kogo kieruje swoje produkty i jaki charakter ma jego oferta. Inaczej promujemy produkty, a inaczej usługi. W jednej branży skuteczna okaże się infolinia sprzedażowa, w drugiej lepsze efekty przyniesie pozyskiwanie leadów lub umawianie spotkań handlowych. Dlatego też zachęcamy do kontaktu z nami – zapytamy o Twoją ofertę i branżę, w której działasz i na tej podstawie dopasujemy skuteczny zakres działań

Jakie korzyści mogą przynieść skrojone na miarę usługi call center? 

Podsumowując, najważniejsze zalety usług call center, to:

  • zwiększenie sprzedaży/konwersji i jakości obsługi klienta,
  • możliwość zdobycia informacji o klientach i jakości oferowanych produktów lub usług,
  • uwolnienie zasobów przedsiębiorstwa i lepsza organizacja pracy,
  • możliwość skalowania i modyfikacji usług (dostosowania do bieżących potrzeb),
  • ograniczenie kosztów obsługi klienta i sprzedaży, przy wysokiej efektywności działań.

A także:

  • możliwość szybkiego wdrożenia – nowoczesne usługi call center/contact center 

opierają się na technologiach, których uruchomienie nie wymaga wysiłku ze strony klienta i w żaden sposób nie zaburza kego aktualnej pracy, 

  • wiele narzędzi dodatkowych, które można uruchomić w razie potrzeby (tworzenie i aktualizacja baz danych, zarządzanie dokumentacją, badania marketingowe i inne),
  • bezpieczeństwo – gromadzenie i przetwarzanie danych zgodne z obowiązującymi przepisami i zabezpieczenie informacji przed dostępem osób niepowołanych.

Telemarketing firm

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam optymalnie wykorzystać budżet przeznaczony na usługi telemarketingu twojej firmy, tzn. uzyskać najwyższy możliwy zwrot z inwestycji, bez tzw. przepalania budżetu. Jest to możliwe właśnie dzięki przemyślanej strategii telemarketingowej, w której wykorzystujemy adekwatne narzędzia, dopasowane do charakteru organizacji i jej grupy docelowej.

Obszary na których również pełnimy usługi

Porozmawiajmy
o współpracy

Customer success manager

+ 660 426 686
zapytania@polcall.pl

Kompleksowe podejście
Wspieramy nowoczesną sprzedaż o obsługę klienta/pracownika na wielu poziomach
Obsługa wielu branż
Jesteśmy elastyczni – zakres działań i narzędzia, z których korzystamy, zawsze dobieramy indywidualnie.
Nowoczesne rozwiązania
Nowoczesne narzędzia teleinformatyczne, w tym rozwiązania automatyzujące wybrane procesy.
Transparentne działania
Efekty naszej pracy są mierzalne – opracowujemy dokładne raporty i aktywnie optymalizujemy naszą pracę